Olejek łopianowy do włosów – jak go stosować?

Olejek łopianowy do włosów to kolejny sposób na wzmocnienie zniszczonych kosmyków. Ten wciąż mało popularny produkt kupić można w niemal każdej drogerii po postacią czystą lub jako dodatek do szamponów, odżywek czy maseczek. Jak działa i czego możesz się po nim spodziewać?

Olejek łopianowy do włosów – właściwości i działanie

Ten naturalny produkt działa przede wszystkim na problemy związane z nadmiernym wypadaniem włosów. Regularne stosowanie olejku:

  • stymuluje wzrost włosów,
  • odżywia mieszki włosowe,
  • reguluje pracę gruczołów łojowych,
  • chroni skórę głowy przed wysuszeniem,
  • łagodzi podrażnienia,
  • redukuje łupież,
  • łagodzi świąd skóry głowy.
Łopian- roślina

Jak stosować olejek łopianowy?

  1. Olejowanie włosów – dodaj niewielką ilość olejku do olejów bazowych i przeprowadź zabieg olejowania na sucho lub mokro.
  2. Masaż – kilka kropel olejku wmasuj w skórę głowy, owiń ręcznikiem i pozostaw na godzinę lub dłużej. Następnie zmyj go za pomocą delikatnego, naturalnego szamponu. Uzupełniającym działaniem będzie pokrzywa na włosy – w postaci szamponu lub płukanki oraz keratyna.
  3. Odżywka – dodaj niewielką ilość olejku do odżywki i pozostaw na włosach kilka minut.

Olej z łopianu pozyskiwany jest z korzenia rośliny. Ekstrakt miesza się z innym olejem (wykorzystywany jest najczęściej olej słonecznikowy lub olej kukurydziany). W trakcie tego procesu do produktu mogą zostać dodane inne składniki, np. skrzy polny lub czerwona papryka w formie ekstraktu, a także olej arganowy.

Olejek łopianowy na włosy – efekty

Regularne stosowanie olejku to przede wszystkim wzmocnienie włosów, które zaczyna się u podstaw, czyli cebulek. Dzięki temu włosy rosną mocniejsze i grubsze, zwiększa się też ich odporność na czynniki zewnętrzne. Olejek łopianowy działa kojąco na skórę głowy i może usunąć łupież lub wspierać jego zwalczanie.

Olejek łopianowy to jeden z wielu sposobów na pielęgnację włosów, który wyróżnia się tym, że działa również na skórę głowy i cebulki włosów. Jeżeli cenisz naturalne sposoby pielęgnacji, sięgnij po ten właśnie olejek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest