Oleje w kosmetyce (PRZYKŁADY i ich znaczenie)

Oleje w kosmetyce stosowane są na wiele różnych sposobów. Znajdują się w kremach, balsamach, szamponach, odżywkach, maskach i wielu innych produktach. Czasem korzystasz z nich bez większego zastanowienia, innym razem sięgasz po nie celowo. Poniżej słów kilka o olejach roślinnych oraz odnośniki do podstron, na których znajdziesz więcej szczegółów.

Oleje w kosmetyce – naturalne i bezpieczne (?)

To czy dany składnik kosmetyku jest bezpieczny, zależy w głównej mierze od cech indywidualnych naszej skóry i włosów. Zdarza się, że olej uznawany za dobry, w niektórych przypadkach zawodzi. Dlatego nie zawsze warto kierować się internetowymi poradami wybranych osób, bo pewne rzeczy trzeba przetestować na własnej skórze.

Oleje w kosmetyce mają wiele funkcji. Dostarczają składników odżywczych, chronią przed nadmiernym odparowywaniem wody, tworzą barierę przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych, czy wreszcie działają antybakteryjnie.

Naturalne oleje roślinne w kosmetyce są jednak różne. Niektóre z nich są komedogenne (zatykają pory i sprzyjają powstawaniu zaskórników) i nie powinny być stosowane przez osoby z cerą trądzikową. Inne z kolei tej cechy nie mają i bardzo ładnie wchłaniają się w skórę.


Słoneczne dni? Sprawdź artykuł: Opalanie i dowiedz się więcej o tym, jak chronić skórę.


Oleje w kosmetyce

Oleje w kosmetyce – jakie wybrać?

W ostatnich latach pojawia się coraz więcej olejów roślinnych dostępnych w postaci czystego płynu. Buteleczki z ciemnego szkła i pipety umożliwiają precyzyjne ich dozowanie, co z pewnością ułatwia korzystanie z nich. Jest to rozwiązanie genialne, bo każdy, kto już od jakiegoś czasu stosuje oleje w pielęgnacji, wie, jak łatwo olej roznosi się po wszystkim, czego dotkniesz.

Nie rozpisując się dłużej, poniżej podaję listę olejów, których opis znajdziesz na moim blogu. Z czasem lista będzie się rozszerzała, dlatego zerkaj tu co jakiś czas.

  1. Olejek łopianowy do włosów
  2. Olej rycynowy
  3. Olej rzepakowy
  4. Olej słonecznikowy
  5. Olej z czarnuszki
  6. Olejek z drzewa herbacianego

Pin It on Pinterest