Olejek łopianowy do włosów – jak go stosować?

Olejek łopianowy do włosów to kolejny sposób na wzmocnienie zniszczonych kosmyków. Ten wciąż mało popularny produkt kupić można w niemal każdej drogerii w postaci czystej lub jako dodatek do szamponów, odżywek czy maseczek. Jak działa i czego możesz się po nim spodziewać?


Spis treści:

 1. Olejek łopianowy do włosów – właściwości i działanie
  1.1. Jak stosować olejek łopianowy?
  1.2. Olejek łopianowy na włosy – efekty

Łopian- roślina

Olejek łopianowy do włosów – właściwości i działanie

Ten naturalny produkt działa przede wszystkim na problemy związane z nadmiernym wypadaniem włosów. Regularne stosowanie olejku:

 • stymuluje wzrost włosów,
 • odżywia mieszki włosowe,
 • reguluje pracę gruczołów łojowych,
 • chroni skórę głowy przed wysuszeniem,
 • łagodzi podrażnienia,
 • redukuje łupież,
 • łagodzi świąd skóry głowy.

Sprawdź listę: oleje w kosmetyce.


Jak stosować olejek łopianowy?

 1. Olejowanie włosów – dodaj niewielką ilość olejku do olejów bazowych i przeprowadź zabieg olejowania na sucho lub mokro.
 2. Masaż – kilka kropel olejku wmasuj w skórę głowy, owiń ręcznikiem i pozostaw na godzinę lub dłużej. Następnie zmyj go za pomocą delikatnego, naturalnego szamponu. Uzupełniającym działaniem będzie pokrzywa na włosy – w postaci szamponu lub płukanki oraz keratyna.
 3. Odżywka – dodaj niewielką ilość olejku do odżywki i pozostaw na włosach kilka minut.

Olej z łopianu pozyskiwany jest z korzenia rośliny. Ekstrakt miesza się z innym olejem (wykorzystywany jest najczęściej olej słonecznikowy lub olej kukurydziany). W trakcie tego procesu do produktu mogą zostać dodane inne składniki, np. skrzy polny lub czerwona papryka w formie ekstraktu, a także olej arganowy.


Olej rzepakowy – jak go stosować?


Olejek łopianowy na włosy – efekty

Regularne stosowanie olejku to przede wszystkim wzmocnienie włosów, które zaczyna się u podstaw, czyli cebulek. Dzięki temu włosy rosną mocniejsze i grubsze, zwiększa się też ich odporność na czynniki zewnętrzne. Olejek łopianowy działa kojąco na skórę głowy i może usunąć łupież lub wspierać jego zwalczanie.

Olejek łopianowy to jeden z wielu sposobów na pielęgnację włosów, który wyróżnia się tym, że działa również na skórę głowy i cebulki włosów. Jeżeli cenisz naturalne sposoby pielęgnacji, sięgnij po ten właśnie olejek.


Korzystaj ze słońca bezpiecznie – sprawdź artykuł: Opalanie.


Pin It on Pinterest