7 powodów aby stosować naturalne produkty do pielęgnacji

Używasz drogich kosmetyków i nie widzisz efektów? A może zastanawiasz się jaki tonik wybrać, bo dotychczasowe wybory okazały się niewypałem? Cóż, może czas postawić na 100% natury. Roślinna pielęgnacja nie musi być nudna. Oto 7 powodów aby stosować naturalne produkty do pielęgnacji.

Cena kosmetyków a cena naturalnych surowców – 1

Uprawa ziół na balkonie jest tania, a niektóre z nich dostępne są zupełnie za darmo na… polskich łąkach. Wystarczy zlokalizować takie miejsce i z umiarem korzystać z dobrodziejstw natury. Rośliny takie jak rumianek pospolity, rdest ptasi, głóg i dzika róża znajdziesz bez trudu.

Zawsze świeże produkty – 2

Po datach przydatności do użycia można się domyślić, że ekstrakty z roślin raczej nie pochodzą z wczorajszych zbiorów. W przypadku ziół zrywanych samodzielnie masz pewność, że są świeże.

Prawidłowe suszenie – 3

Różne rośliny mają najwięcej drogocennych składników i różnych porach roku. Aby z nich korzystać należy odpowiednio je suszyć. Robiąc to sama masz pewność, że robisz to dokładnie tak, jak trzeba.

Mniszek lekarski

Przygotowanie kosmetyków domowych nie jest trudne – 4

Nadal wierzysz, że samodzielnie przygotowany produkt do pielęgnacji skóry lub włosów to skomplikowane zadanie? Nic bardziej mylnego! Często wystarczy napar do przemywania skóry lub płukanka do włosów.

Bez konserwantów i sztucznych barwników – 5

Skóra lubi to, co naturalne. Dlatego lepiej unikać produktów zawierających sztuczne barwniki i konserwanty. Korzystając z własnych zbiorów wiesz, że nie ma w nich tych składników.

Jesteś eko! – 6

Nie generujesz odpadów, a pozostałości takie jak łodygi roślin są w 100% biodegradowalne.

Rumianek pospolity

Nie martwisz się o dostępność ulubionych kosmetyków – 7

Po prostu raz w roku przygotowujesz zapasy i nie musisz martwić się o to, czy Twój ulubiony kosmetyk jest nadal dostępny lub czy producent nie zmienił składu.

Naturalne produkty do pielęgnacji – robisz to dobrze

Mamy nadzieję, że udało nam się przekonać cię, aby spróbować dobrodziejstw, jakie daje nam polska natura. Sprawdź też inne artykuły i razem z nami ciesz się tym, co z Polski. Naturalnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest