Kosmetyki Barwa – co je wyróżnia?

Choć znane są w Polsce od wielu lat, na jakiś czas utraciły dawną popularność, by powrócić z impetem i nową, bogatszą ofertą — kosmetyki Barwa. Ta polska marka powoli wraca do łask konsumentów. Estetycznie wykonane opakowania i etykiety bardzo dobrze zapadają w pamięć. Ich wnętrze kryje skuteczne preparaty i przyjemne połączenia zapachów.


 1. Kosmetyki Barwa – historia marki
  1.1. Kosmetyki Barwa – co znajdziesz w ofercie?
  1.2. Środki czystości Barwa
  1.3. Co wyróżnia markę Barwa?
 2. Co wyróżnia markę Barwa?
  2.1. Marka Barwa w social mediach
  2.2. Kosmetyki Barwa – opinie

Kosmetyki Barwa – historia marki

Jaka jest historia marki Barwa? Firma założona została jako Spółdzielnia BARWA w Krakowie, a w kwietniu 1949 roku Barwa zostaje zarejestrowana pod nazwą: Wytwórnia Artykułów Chemiczno-Gospodarczych Spółdzielnia Pracy BARWA. Rok później powstaje jej pierwsze logo z papugą. W 1954 rozpoczyna się produkcja ozdób choinkowych, a wyroby Barwy zaczynają być eksportowane do USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Francji.

Najważniejszymi etapami w rozwoju firmy jest poszerzanie oferty o nowe produkty. Tak prezentowało się to w kolejnych latach:

 • 1960 roku zaczyna produkować pastę do butów i podłóg,
 • w 1977 roku rozpoczyna produkcję mydeł specjalistycznych w kostce — w tym mydło siarkowe, undecylenowe (produkowane do dziś), salicylowe, ichtiolowe, tatarakowo — chmielowe i dziegciowe,
 • w 1978 roku uruchomiona zostaje produkcja płynu do mycia naczyń Jagna,
 • w 1986 roku następuje uruchomienie produkcji kosmetyki płynnej, oferta zostaje poszerzona o szampony do włosów, płyny do higieny intymnej i mydła w płynie,
 • w 1992 roku oferta zaczyna obejmować produkty dla dzieci BEBI, w której skład weszły: płatki mydlane, mydło toaletowe i szampon do mycia włosów, później także płyn do kąpieli i płyn do prania.

Po drodze zmianie ulegało również logo firmy, które obecną formę przyjęło w roku 2018.

Kosmetyki Barwa – co znajdziesz w ofercie?

Kosmetyki Barwa

Jakie produkty znajdziesz w portofolio marki Barwa? Obecnie oferta kosmetyków firmy Barwa obejmuje kilka marek, na których opiera się jej sukces. Należą do nich:

Ania – płyn elektrostatyczny,

Balnea – dezodorant do stóp i mydła,

Barwa – mydła w kostce i w płynie, żele pod prysznic, żele do higieny intymnej,

Barwa Naturalna – szampony i odżywki do włosów, mydła w kostce i w płynie, kremy do rąk, zmywacze do paznokci, wody micelarne, toniki do twarzy, kremy do twarzy, balsamy do ciała,

Barwa Siarkowa – pianki i żele do mycia twarzy, kremy i sera do twarzy, mydła w kostce i w płynie, płyny micelarne, toniki do twarzy, szampony do włosów,

Barwa Ziołowa – szampony, odżywki i wcierki do włosów, maski do włosów, woda brzozowa,

Barwy Harmonii – olejki pod prysznic, masła do ciała, mydła w kostce, peelingi, kremy do rąk,

Bebi Kids – mydełka dla niemowląt, szampony i płyny do kąpieli, płatki mydlane do prania, płyn do prania pieluszek,

MISS ME – kremy do rąk,

PAUSE – kremy, sera i maski do twarzy, kremy pod oczy,

SKIN ON – woda micelarna, toniki do twarzy, żel peeligujący twarzy, kremy i maski do twarzy.


Sprawdź, jak działają mydła glicerynowe. Kiedy je stosować?


Spośród powyższych marek warto wyróżnić szczególnie specjalistyczną linię produktów Barwa Siarkowa. Kosmetyki te przeznaczone są do pielęgnacji cery tłustej, skłonnej do powstawania trądziku i innych niedoskonałości. Dzięki zawartości siarki skutecznie ograniczają pojawianie się zmian skórnych, przy czym nie podrażniają cery.

Marka PAUSE to z kolei produkty przeznaczone dla kobiet aktywnych, szukających kosmetyków mogących sprostać ich wymaganiom. Dostępne są w wariantach 30+, 40+ i 50+.

Kosmetyki Barwa dostępne są również w wersji hipoalergicznej — pojedynczo lub w gotowych zestawach. Szczególną uwagę przykuwa zawierający ekstrakty z szałwii szampon do włosów lub żel do mycia twarzy z ekstraktem z chabra bławatka.

Barwa, hipoalergiczny żel do mycia twarzy

Środki czystości Barwa

Długa historia firmy i poszerzania asortymentu doprowadziła do powstania marki Perfect House, zawierającej produkty do mycia i odświeżania wnętrz.

Perfect House – perfumy do wnętrz, płyny do mycia łazienek, płyny do mycia kuchni, płyny do mycia szyb, płyny do mycia podłóg, płyny do czyszczenia i pielęgnacji mebli drewnianych, płyny do czyszczenia i pielęgnacji skór.

Kosmetyki dla zwierząt Barwa

Czy Barwa ma kosmetyki dla zwierząt? Także dla naszych czworonożnych przyjaciół Barwa przygotowała coś specjalnego. Choć oferta nie jest bogata, można liczyć na to, że wkrótce asortyment produktów dla zwierząt zostanie poszerzony.

Pet Shampoo – szampony dla psów i kotów.

Co wyróżnia markę Barwa?

Jak niemal każda firma, Barwa na swojej stronie internetowej chwali się nowoczesną technologią, która pomaga jej tworzyć znane produkty. Światowej klasy park maszynowy i w pełni zautomatyzowana linia do produkcji mydeł znacząco uprościły proces produkcji. Dzięki własnemu laboratorium badawczo – rozwojowemu, Marka może na bieżąco pracować nad ulepszaniem i tworzeniem nowych formuł kosmetyków. Specjalistyczny sprzęt znajdujący się w laboratorium umożliwia przeprowadzanie szczegółowych badań fizykochemicznych i przygotowywanie produktów z wysoką starannością. Barwa nie testuje swoich produktów na zwierzętach.

Barwa, hipoalergiczny szampon do włosów

O ile to, co znajdziemy na stronie firmy Barwa, brzmi całkiem nieźle, o tyle są to rzeczy dość oczywiste dla świadomego konsumenta. Spełnienie norm ISO czy wysokiej jakości składniki i bogate zaplecze zautomatyzowanego zakładu to oczywistość, z punktu widzenia tak dużego producenta kosmetyków i środków czystości.

Czym Barwa mogłaby rzeczywiście się pochwalić? Przede wszystkim stosowaniem ekstraktów z roślin naturalnie występujących na terenie Polski. Uwzględnianie ich na opakowaniach produktów to doskonały krok, aby podkreślić jej tożsamość. Co więcej, produkty marek specjalistycznych (Barwa Siarkowa i PAUSE) wyglądają na dobrze przemyślane i spójne. Dzięki temu prezentują się one profesjonalnie.


Skuteczny składnik w pielęgnacji i suplementacji: biotyna na włosy.


Marka Barwa w social mediach

Barwa ma własną stronę i sklep internetowy, ta pierwsza jest jednak niedopracowana i nieprzyjemna w użytkowaniu. Z kolei blog prowadzony jest nieregularnie, a treści tam zawarte nie przykuwają szczególnej uwagi. Profil na Facebooku zawiera informacje o nowościach, świętach (Dzień Kobiet, Dzień Mężczyzn), konkursy i ciekawostki z branży. Instagram firmy Barwa to powielanie treści z Facebooka. A szkoda, po oba kanały komunikacji nie wykorzystują w pełni jej potencjału.

Kosmetyki Barwa – opinie

Opinie o produktach Barwa są zróżnicowane, niektóre osoby chwalą sobie skuteczność zwłaszcza linii Barwa Siarkowa, inne poruszają temat niezbyt atrakcyjnych składów.

Nasza opinia na plus:

 • szeroka oferta produktów,
 • atrakcyjna szata graficzna niektórych serii,
 • ładne, delikatne zapachy,
 • linie specjalistyczne dla wybranych problemów skórnych.

Pin It on Pinterest